Usługi dodatkowe

Potrzebujesz ich, bo od ulubionych ubrań oczekujesz nie tylko czystości. Chcesz o nie zadbać, chcesz je zabezpieczyć by dłużej w dobrej kondycji Ci służyły.

To właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestaw naszych usług dodatkowych.

APRETURA

Apretury są powszechnie stosowane w przemyśle włókienniczym. Ich celem jest polepszenie wyglądu i chwytu nowych tkanin. W toku noszenia ubrań i ich konserwacji tkaniny tracą estetyczny wygląd i kolor. Aby na dłużej zachować je w dobrej formie apreturowanie należy ponawiać.

Apretura oferowana przez pralnie Perfect Clean podnosi walory użytkowe garderoby poprzez: utrwalenie efektu prasowania (tkanina zdecydowanie mniej się gniecie, dłużej utrzymują się kanty), dodanie elastyczności, uodpornienie na zanieczyszczenie (chroni przed głębokim wchłanianiem zanieczyszczeń) oraz zredukowanie elektryzowania. Apreturę stosuje się na garderobę codziennego użytku, której istotnym walorem estetycznym jest brak zagnieceń – głównie: spodnie, marynarki, żakiety, spódnice, sukienki.

IMPREGNACJA

Impregnacja stanowi ochronę ubrań wierzchnich - kurtek, kombinezonów, płaszczy itp. przed czynnikami zewnętrznymi. Proces impregnowania odzieży w naszych pralniach polega na naniesieniu na włókna tkaniny filtra ochronnego zabezpieczającego wyrób przed wilgocią, promieniowaniem słonecznym oraz zanieczyszczeniami atmosferycznymi. Impregnacja zapobiega wnikaniu wilgoci do wewnątrz, nie utrudniając jednocześnie odprowadzania jej na zewnątrz.

KROCHMAL

Krochmal oferowany w pralniach Perfect Clean to usługa dedykowana koszulom. Nie jest to klasyczny środek tego typu tzn. nie usztywnia tkaniny, tylko ją stabilizuje. Tkanina jest bardziej elastyczna, koszula jest przyjemniejsza w dotyku, ładniej się układa, efekt prasowania utrzymuje się dłużej.

PROKOLOR

Usługa Prokolor polega na nałożeniu na tkaninę preparatu przywracającego głębię koloru i wyrównującego zabarwienie tkaniny. Usługa przeznaczona jest w szczególności do barwionych naturalnych tkanin jak bawełna czy len. To właśnie te tkaniny z racji swojej specyfiki dosyć łatwo gubią barwnik w wyniku czego tracą atrakcyjny wygląd, płowieją, szczególnie w miejscach najbardziej narażonych na ocieranie: przy kieszeniach, na kolanach, kołnierzach. Prokolor przywraca kolor i świeży wygląd.

OZONOWANIE OBUWIA

Ozonowanie czyli dezynfekcję obuwia wykonujemy przy użyciu dezynfektora – jest to specjalistyczne urządzenie wykorzystujące system nanosrebra i ozonu - zabija 650 rodzajów bakterii i 99,7% grzybów - odpowiedzialnych m.in. za nieprzyjemny zapach. W procesie dezynfekcji wykorzystuje się nanocząsteczki srebra. Dezynfektor nie wykorzystuje ciepła, płynów czy preparatów chemicznych, dlatego nie ma ryzyka że w wyniku dezynfekcji obuwie ulegnie uszkodzeniu. Usługa ozonowania oferowana jest w zestawie z usługą prania obuwia.

PRIORYTET

Spieszy Ci się bo jutro masz ważną uroczystość, a zapomniałeś że garnitur po ostatniej imprezie nie został uprany? Inna pralnia odmówiła Ci wykonania usługi w tak krótkim czasie twierdząc, że to niewykonalne? My nie odmawiamy Klientom – jeśli zależy Ci na krótkim terminie wykonania przyjdź do nas i skorzystaj z usługi priorytetowej.

Lokalizacje Perfect Clean

Poznaj aktualną ofertę

Poznaj nasze ceny