Renowacja odzieży skórzanej

SKÓRY NATURALNE – PIĘKNE I WYMAGAJĄCE

Skóry naturalne to najpiękniejszy i najbardziej oryginalny surowiec. Wykonane z nich ubrania służą długo, doskonale się układają i szlachetnie prezentują. Warunki użytkowania – wilgoć, słońce, zmienne temperatury - sprawiają, że z czasem pojawiają się na nich przebarwienia, przetarcia i zabrudzenia i wymagają gruntownej pielęgnacji.

 

CENTRUM RENOWACJI SKÓR

Pielęgnacja skór naturalnych to proces o znamionach rzemiosła artystycznego – skrupulatny i czasochłonny, wymagający zaplecza technologicznego i technicznego oraz wykwalifikowanego zespołu  – nie wykona go zwyczajna pralnia. Zespół Centrum Renowacji Skór Perfect Clean może pochwalić się bogatym doświadczeniem i najdłuższym na rynku profesjonalnego czyszczenia i renowacji stażem. Odzież skórzana w Centrum Renowacji Skór przechodzi wiele etapów, większość wykonywanych jest ręcznie, każdy dobierany jest indywidualnie, odpowiednio do danego, wyjątkowego egzemplarza. Naszą fachowość i rzetelność potwierdzają liczne rekomendacje producentów odzieży skórzanej i referencje wypływające z ust naszych zadowolonych Klientów.

PROCES PRZYWRACANIA PIĘKNA TWOJEJ „SKÓRY”

W procesie przywracania estetyki Twojej odzieży skórzanej najważniejszym etapem jest stworzenie planu renowacji dla Twojego ubioru, w tym celu w pierwszym kroku na podstawie walorów fizycznych rzeczy – jej konstrukcji, rodzaju surowca, kolorystyki, konfekcji, występujących elementów ozdobnych i aplikacji – dokonujemy wyboru metody czyszczenia. Czyszczenie odkrywa prawdziwą kondycję wyrobu: w miejscach najbardziej użytkowo zmienionych uwidaczniają się ubytki koloru, ubytki farby, bardziej widać różnice rodzajowe i kolorystyczne pomiędzy różnymi fragmentami odzieży etc. dlatego po czyszczeniu zespół Centrum Czyszczenia i Renowacji dokonuje ważnego wyboru preparatów i zabiegów koniecznych do przywrócenia skórze doskonałej kondycji i zniwelowania śladów upływu czasu na Twoim ubraniu. Przystępujemy zatem do doboru i naniesienia odpowiednich baz, farb, warstw wykończeniowych (połysk, mat), a także natłuszczających i impregnujących. To one sprawiają, że odzież skórzana odzyskuje blask i dawną świetność. Proces kończy utrwalenie efektu i wnikliwa kontrola jakości – po około dwóch tygodniach możesz na nowo odkryć swoje skórzane okrycie.

CZYSZCZENIE ODZIEŻY ZAMSZOWEJ

Odzież zamszową uwielbiamy za jej miękkość i delikatność, niestety właściwości te przyczyniają się do zwiększonej absorbcji zabrudzeń oraz podatności na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Wilgoć powoduje ciemnienie zamszu, promienie słoneczne zaś wpływają na powstawanie spłowień, co decyduje o stopniowej utracie pierwotnego koloru i estetyki. Dla Klientów, którzy tak jak my kochają zamsze, wprowadziliśmy usługę czyszczenia i "odmładzania" garderoby z zamszu naturalnego. Usługa ta pozwala nie tylko na dokładne wyczyszczenie zamszu ale powoduje, że po czyszczeniu wyrób jest świerzy, miękki w dotyku i dodatkowo zaimpregnowany.

ODZIEŻ MOTOCYKLOWA

Motocyklowa odzież wierzchnia narażona jest na ekstremalne warunki użytkowania - zabezpiecza ciało nie tylko przed skutkami ewentualnego wypadku, ale także przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi: chłodem, deszczem, śniegiem, nieprzyjemnym wiatrem. Ciekawe wzornictwo, oryginalna kolorystyka oraz liczne elementy ozdobne i usztywniające sprawiają, że czyszczenie i renowacja stanowi ogromne wyzwanie, któremu sprostać może wyłącznie profesjonalny zespół Centrum Renowacji Skór firmy Perfect Clean.

FUTRA NATURALNE

Futra naturalne - te wyjątkowe okrycia wymagają nie tylko czyszczenia, ale także wyszukanej pielęgnacji. Dzięki naszym zabiegom futra stają się miękkie, puszyste, świeże i odzyskują dawny blask.

Usługi czyszczenia i renowacji skór naturalnych, farbowania zamszy, pielęgnacji futer i odzieży motocyklowej możesz zlecić w każdej pralni Perfect Clean.

Sprawdź wykaz placówek

Poznaj cennik usług

Lokalizacje Perfect Clean

Poznaj aktualną ofertę

Poznaj nasze ceny